Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Reporty

Captain Morgan oslavil Mezinárodní den rumu a poslal nám ochutnávku

Srpen 20, 2018

Captain Morgan oslavil Mezinárodní den rumu a poslal nám ochutnávku

16. srpna se po celém světě již nějakou dobu slaví Mezinárodní den rumu. K této příležitosti nám Captain Morgan zaslal balíček s několika věcmi k ochutnání, což jsme samozřejmě v létě rádi uvítali. Nějaký ten drink s ledem k bazénu v horku neuškodí.

Captain Morgan pochází až z dalekého Karibiku, odkud se dováží ty nejkvalitnější rumy. Může o tom svědčit také fakt, že se stal nejprodávanějším dovozovým rumem u nás. A jde to při ochutnání cítit. Což samozřejmě z popisu nepoznáte, takže – sice máme již po tomto oslavném dnu, ale na drink není pozdě nikdy. Přikládáme vám 3 recepty na koktejly, které nám zaslal samotný kapitán.

1) Rum s colou

Ingredience:

40 ml rumu Captain Morgan Original Spiced Gold

120 ml coly

1 měsíček limety

Postup: Vysokou sklenici naplňte ledem, zalijte rumem a colou. Ozdobte limetou a vychutnejte si tuto nestárnoucí klasiku.

2) Mojito inspirované křišťálovým karibským mořem

Ingredience:

40 ml rumu Captain Morgan White Rum

10 lístků (2 snítky) čerstvé máty

½ limety

25 ml cukrového sirupu nebo lžíce třtinového cukru

Sodovka

Drcený led

Postup: Mátové listy pomačkejte v ruce, abyste tak uvolnili její aroma. Poté je dejte na dno velké sklenice či korbelu. Limetu nakrájejte na měsíčky, vložte do sklenice a přidejte sirup nebo třtinový cukr. Vše společně dobře pomačkejte tak, aby se uvolnila limetová šťáva. Do ¾ naplňte sklenici drceným ledem, přilejte rum a sodovku. Drink dobře promíchejte, dosypte drceným ledem, ozdobte mátou a vychutnejte si osvěžující drink.

3) Rum se zázvorovou limonádou – ohnivé osvěžení

Ingredience:

40 ml rumu Captain Morgan Dark Rum

120 ml Ginger Ale

1 měsíček limety

Postup: Sklenici naplňte ledem a přidejte rum i Ginger Ale. Sklenici ozdobte kouskem limety a vychutnejte tmavý drink, který má opravdový říz.

My jsme dostali jak rum, tak další přísady k namíchání těchto drinků. Musíme spokojeně říct, že stojí za vyzkoušení, takže neváhejte a běžte si pro svého kapitána.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *