Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Umění

4 insta umělci, jejichž tvorba vás osloví

Srpen 16, 2018

4 insta umělci, jejichž tvorba vás osloví

@elesq

Mladá ilustrátorka Elliana Esquivel ze Severní Karolíny se svými úzkostnými stavy bojuje prostřednictvím metaforicky pojatých perokreseb s typickým nádechem melancholie a jemným poukázáním na hlubší význam maličkostí. Na svém Tumblru sepsala výčet svých inspirací jako „vzory v architektuře, v životě, způsob, kterým jsou určité věci ničeny, a způsob, kterým barvy splývají a jiskří ve stínu či v paprscích světla. A také lidi, jejich gesta a hlasy, sebevyjádření a způsob, kterým ovlivňují ostatní svým uměním a řečí“.

 

@maniacodamore

Ilustrace mladého Itala Pietra Tenuty se vyznačují uklidňujícími pastelovými tóny a prostorem k zamyšlení nad hlubším poselstvím. Jeho umění je inspirováno lidmi, vášní a nespoutanou přírodou.

 

@tomaszmroart

Polský umělec žijící v Británii se zaměřuje na malbu portrétů s neobměnitelnou atmosférou a zaměřením na duševní stránku jeho fiktivních postav. Jeho originální práce se nachází v několika soukromých sbírkách a prostřednictvím sociálních médií může oslovit úplně každého.

@rebeccaflattleyart

V ilustracích této australské umělkyně najde každý z nás kousek sebe v každodenním životě, dodatečně zahaleném pastelovým hávem. 

Autor: Valerie Brůhová

Zdroje: https://www.instagram.com/elesq/

https://www.instagram.com/maniacodamore/

https://www.instagram.com/tomaszmroart/

https://www.instagram.com/rebeccaflattleyart/


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *